Sıkça Sorulan Sorular

 • Security assist nedir?
  Security Assist, zaman ve mekana bağlı kalmadan kişilerin yaşayabileceği güvenlik risklerini kaldırmak veya yaşanmış mağduriyetlerde destek vermek üzere kurulmuş, ulusal ve uluslararası düzeyde danışmanlık, yönlendirme ve özel destek hizmetleri veren global, inovatif bir Güvenlik Assist hizmet sistemidir..
 • Security Assist Danışmanlık ve refakat sistemi nasıl çalışır?
  Security Assist müşterileri, bulunduğu lokasyonda yaşayabilecekleri mağduriyetlerinden doğan ve acil destek gerektiren konularda 7/24 Telefon veya mobil uygulamasını kullanarak destek ister.
  İletişim Merkezi müşteriye verilmesi gereken destek konusunu ve lokasyonunu en yakın ve uygun Danışman veya Refakatçi personeline ulaşarak bildirir.
  İletişim Merkezi Danışman veya Refakatçilerimizin müşteriye ulaşmasını sağlar.
  Danışman veya Refakatçilerimiz, müşterinin yanına ulaşması ile sorun çözücü Danışman veya Refakatçi desteği hizmetlerini vermeye başlar.
  Danışman veya Refakatçi Müşterinin isteği doğrultusunda farklı yerlere gidilmesi gerektiğinde, bu hizmet için bilgilendirme desteğini operasyon merkezinden alır.
 • Security Assist Danışman ve Refakat personelleri kimdir?
  Security Assist bünyesinde çalışan personelimiz, konusunda uzman, devlet kadrolarında uzun süre çalışmış, Emekli Polis/Asker ve güvenlik sektöründe tecrübeli kişilerden oluşmakta olup sonuç odaklı çözümler geliştirmek üzere Security Assist geliştirme eğitimleri almıştır.
 • Security assist hizmetlerini nerelerde kullanabilirim?
  Security Assist, bazı uluslararası lokasyonların yanında Türkiye'de birçok il ve ilçe merkezinde 7 gün 24 saat hizmet vermekte olup bazı yerel lokasyonlarda ise planlı danışmanlık ve refakat hizmeti vermektedir. Lokasyon bilgileri www.securityassist.com.tr adresinde yayınlanmaktadır.
 • Security Assist Hizmet süresi ne kadardır?
  Security Assist hizmetlerinde süre, müşterinin güvenlik risklerine ve mağduriyetin önem ve derecesine göre değişmektedir. Bu süre, müşterinin talep ve ihtiyaçları çerçevesinde sonlandırılabilecek kadar kısa olabileceği gibi, tehdidi ve mağduriyeti ortadan kaldıracak kadar yeterli olmak zorundadır. Süre olayın aciliyeti ve önemine göre karşılıklı mutabakatla kararlaştırılır. Hizmet, müşterinin talebi ile bağlıdır.
 • Hangi dillerde hizmet alabilirim?
  Security Assist internet sayfasından İngilizce, Türkçe, İletişim Merkezinden 7/24 Türkçe, İngilizce, Rusça, Arapça ve Farsça dillerinde hizmet vermektedir.
 • Üyelikten cayma hakkım var mı? Ne kadar bir sürede iptal hakkımı kullanabilirim?
  Satış Sözleşmesi doğrultusunda üyelik işleminin tamamlanmasından itibaren, hizmet kullanılmaya başlamadan 14 (ondört) gün içinde cayma hakkı kullanılabilmektedir.
 • Üyelik talebim var, ancak üyelik paketimin başka bir kişiye teslim edilmesini istiyorum mümkün müdür?
  Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Danışanın kendisinin bizzat taraf olmadığı olaylarda danışmanlık ve refakat hizmeti verilmez.
 • Security Assist hizmetlerine aynı üyelik içerisinde kimler dahil edilebilir?
  Security Assist tarafından belirlenen hizmet sözleşmesi kapsamında müşteri ve müşterinin belirtmiş olduğu yakınlarına security assist hizmetleri verilebilmektedir. Müşterinin belirtmiş olduğu kişiler hakkında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • İstanbulda yaşıyorum. Security Assist hizmetini başka bir ilde kullanabilir miyim?
  Yurtdışı haricinde Security Assist'in hizmet verdiği tüm illerde kullanabilirsiniz.
 • Yapacağım seyahat için 3-4 günlük refakatçi talep edebilir miyim?
  Security Assist hizmetleri için üyelik sözleşmesinden itibaren saatlik veya günlük olarak istediğiniz süre kadar refakatçi veya danışman personel talep edebilirsiniz.
 • Başkasının adına üyelik alabilirmiyim?
  Security Assist tarafından belirlenen hizmet sözleşmesi kapsamında müşteri ve müşterinin belirtmiş olduğu yakınlarına security assist hizmetleri verilebilmektedir. Müşterinin belirtmiş olduğu kişiler hakkında değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır
  Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Security Assist Hizmeti kişiye özel bir hizmet türüdür.